Ατομικά Νεανικά ΕΣΣΠ 2017 - Χρυσός ο Μακρίδης Δημ - Αργυρός ο Κολλύρης Ανδ.

Μία πολύ καλή εμφάνιση από τους αθλητές της ΣΑ Πύργου στο Ατομικό Νεανικό Πρωτάθλημα της ΕΣΣΠ για το 2017

Οι αγώνες έγιναν από τις 19-23 Απρ στο Ρίο Αχαίας και τα παιδιά εκτός του αγώνα είχαν και την καθημερινή διαδρομή να αντιμετωπίσουν Πύργος - Ρίο - Πύργος δηλ 220 περίπου χιλ την ημέρα.

Στην μικρή κατηγορία Κ08 ο 7χρ.  Σταθόπουλος Πάρης τερμάτισε 4ος δίνοντας πολλές υποσχέσεις για του χρόνου που θα αγωνίζεται στην ίδια πάλι κατηγορία.

Στην Κ10 είχαμε 2 μετάλλια. Συγκεκριμένα στην πρώτη θέση με 5 νίκες σε 5 αγώνες και χρυσό μετάλλιο ο Μακρίδης Δημ και στην 2η θέση με 4/5 μοναδική ήττα απο τον Μακρίδη αργυρό μετάλλιο ο Κολλύρης Ανδ.

Στην ίδια κατηγορία συμμετείχε και ο 9χρ. Μπερκουτάκης Νεκτ - Ραφ. όπου τερμάτισε στην 9η θέση μία θέση που σίγουρα δεν αντιπροσωπεύει την δυναμική του.

Ο Μακρίδης Δημ κέρδισε και την πρόκρισή του στα τελικά του Ατομικού Πανελλήνιου Πρωταθλήματος στην Κ10 που θα γίνουν τον Ιούνιο στο Ρίο Αχαΐας.

Στην Κ12 συμμετείχε ο Καστής Φώτης που τερμάτισε στην 6η θέση .

Ελπιδοφόρα εμφάνιση των μικρών μας αθλητών και ελπίζουμε το 2018 να έχουμε περισσότερες συμμετοχές στο δύσκολο αυτό πρωτάθλημα.